Hakkımızda

Deka Grup; Arslan Deveboynu'nun imzasıyla ticaret hayatına 1981 yılında Deveboynu Ticaret olarak başladı. Bu yıllarda tuhafiye, kırtasiye ve müzik kasetleri gibi ürünler satan Deka Grup çok geçmeden ilerlemek istediği sektörü belirledi ve 1983 yılında kaset toptancılığına başladı. Deka Müzik adıyla kendi bölgesi dışında çevre illere de dağıtım yapmaya başlayan Deka Grup, 1993 yılında o günün müzik alanında devi olan RAKS Elektronik ile Türkiye manyetik bant distribütörlüğü anlaşması yaptı. Bu anlaşma Deka Grubu yerel bir firma statüsünden çıkarıp ulusal bir marka haline gelmesinin kapılarını araladı ve 1995 yılında ilk şubesini Adana'ya açtı.

Deka Grup; 1997 yılında Türkiye'nin lider GSM operatörü Turkcell ile anlaşma yaparak GSM sektörüne giriş yaptı. Turkcell markasıyla Kahramanmaraş ve bölgesinde Turkcell'le iş ortaklığına imza attı. Mobil telefon ve tamamlayıcılarının dağıtımına başladı.

Müzik sektöründe dağıtıcıdan fazlası olmayı hedefleyen Deka Grup 1998 yılında İstabul'a ikinci şubesini açtı ve yöresel sanatçılara verdiği destek ile prodüksiyon sektörüne bir adım attı.Türkiye'nin en önemli dijital müzik arşivi ile bir çok servis sağlayıcısına kaynak sağlıyor. (Youtube - Spotify - Apple Müzik - Fizy - Deezer)

2000'li yılların başlarında Deka Grup yerel radyoculukta örnek olacak Radyo Fresh'i kurdu. Aynı yıl içinde GSM sektöründe de başarısını katlayan DekaGrup 'Nokia Care Center Teknik Servis' ismiyle teknik servis departmanını açtı ve Nokia başta olmak üzere tüm GSM markalarına teknik servis desteği vermeye başladı.

2004 yılında Deka Grup; günümüz teknoloji ve ihtiyaç değişimi ile beraber birçok sanayi sektörüne plastik aksam üretmek için Polipet markasını kurdu. Polipet; satranç, okey gibi plastik oyun imalatı dışında bir çok firmaya yan sanayi(fason) ürünler üretmeye devam ediyor.

Radyo Fresh'in ardından 2005 yılında Manşet Gazetesi'si ilk baskısını yaparak yayın hayatına başladı.

Gsm sektöründeki başarısını 2008 yılında Turkcell logosu altında Turkcell Dağıtım Merkezlerini kurarak, Turkcell ürün ve hizmetlerinin bölgesel dağıtımını devam ettirdi. (Kahramanmaraş - Gaziantep - Kilis - Elazığ - Malatya - Adıyaman - Şanlıurfa)

2010 yılında Deka Grup pazarlama ağına Gıda dağıtımını da ekledi. Uluslararası gıda markalarıyla başladığı iş ortaklığı; Nestle, Marsu, Tamek, Beypazarı, Doğuş Çay gibi güçlü markalarla gıda dağıtım pazarında faaliyet göstermektedir.

Grup firmalarının dağıtım kanalı içerisinde ihtiyaç duyduğu ürünleri ithal etmek üzere 2014 yılında kurulan KEY teknoloji aynı zamanda KTOOLS markasıyla cep telefonu aksesuarları , yeni nesil teknoloji ürünleri ve elektronik ürünlerin ithalatını yapmaya başladı. KTOOLS markası aynı zamanda TURKCELL'in stratejik tedarikçilerinden biri olarak gelişim ve değişimi takip ediyor.

Koyu Açık

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4